Національний мультитест

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра у 2022 році будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:

Тест міститиме 60 завдань (по 20 завдань з кожного блоку), на виконання яких буде відведено 120 хвилин.

Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО. Завдань з відкритою формою відповіді, наприклад, написання власного висловлення у блоці з української мови, у НМТ не передбачено.

ЕКСПРЕС-ПІДГОТОВКА ДО НМТ

ОНЛАЙН ДЕМОВЕРСІЯ НМТ

Результати НМТ

Завдання мультитесту будуть оцінені відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат.

Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Максимальна кількість балів за кожний блок (по 35 з української мови та історії України, 30 з математики) відповідатиме 200 балам за шкалою 100–200..

Вагові коефіцієнти

До результатів кожного блоку НМТ під час вступу буде застосовано ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає.

Для спеціальностей 122. Комп'ютерні науки, 124. Системний аналіз, 126. Інформційні системи та технології встановлені такі вагові коефіцієнти:

Українська мова – 0,3

Математика – 0,5

Історія України – 0,2

Вагові коефіцієнти оцінок із предметів національного мультипредметного тесту наведено в додатку 4 до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Заздалегідь ознайомившись з коефіцієнтами, вступники зможуть визначити, результати якого блоку є визначальними для вступу на ту чи іншу спеціальність.

Строки проведення

У 2022 році передбачено проведення трьох сесій НМТ:

  • основна (друга половина липня, серпень);
  • додаткова (серпень);
  • спеціальна (вересень).

 

Місце проведення

Незважаючи на онлайн форму проведення мультитесту, його не можна буде пройти вдома. Тестування відбуватиметься в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади).

Також національний мультипредметний тест можна буде пройти в деяких країнах Європи. Така можливість буде надана вступникам, які під час проведення НМТ перебувають за кордоном і не мають змоги повернутись в Україну. Пункти тестування планується створити на базі кількох провідних вишів, розташованих у великих містах європейських країн.

Важливо: у травні потенційні учасники НМТ на своїх Інформаційних сторінках мають підтвердити своє бажання складати тест і повідомити про те, де саме вони його планують проходити, тобто у якому місті вони будуть перебувати в липні.

 

МУЛЬТИТЕСТ ЗНО-2022: УКРАЇНСЬКА МОВА

МУЛЬТИТЕСТ ЗНО-2022: МАТЕМАТИКА

МУЛЬТИТЕСТ ЗНО-2022: ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

ЧАС, ВІДВЕДЕНИЙ НА ВИКОНАННЯ ТЕСТІВ ЗНО

ПРАВИЛА НАРАХУВАННЯ БАЛІВ ЗА ЗАВДАННЯ ТЕСТІВ ЗНО

ХАРАКТЕРИСТИКА НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИТЕСТУ

ЯК ТЕСТОВІ БАЛИ ПЕРЕВОДЯТЬСЯ В ШКАЛУ 100–200 БАЛІВ