Астра

Наша історія починається ще у 70-х. Тоді у Миколаєвському кораблебудівному інституті було створено наукову школу, що займалася дослідженням автоматизації виробничих процесів. З початком 80-х років, одним з основних напрямків стала тема «Автоматизація розкрою промислових матеріалів». У той період захищено дві кандидатські дисертації на цю тему і, що більш важливо, справу було доведено до практичної реалізації програми розкрою.

З переліком наших досліджень та публікацій можна ознайомитися на сторінці Публікації.

Колектив склався, на заздрість, міцний, зі справжніх талановитих вчених. Працювали з запалом. Такий ентузіазм на початку 90-х мало де можна було зустріти. Атмосфера на роботі нагадувала сюжети з книги Стругацьких «Понеділок починається в суботу». Основні цінності, що склалися у ті роки, ми зберігаємо й донині.

Створення компанії Технос та перші успіхи

У середині 90-х промисловість завмерла, але ж ми продовжували дослідження та шукали нові ринки. Коли наприкінці 90-х меблева промисловість стала нарощувати оберти, ми вже були до цього готові. Методи, алгоритми, досвід – вже були у критичній масі. Тож, коли від декількох Миколаївських меблевих підприємств поступила пропозиція розробити програму розкрою листових матеріалів, ми відповіли миттєво. Першу версію програми Астра Розкрій було створено за три місяці. У червні 1999 року почалося промислове використання програми. Тоді програма розповсюджувалася під назвою Астра-Д. Власне, «АСТРА» - це абревіатура: Автоматизована Система Технологичніх Розрахунків. Літера «Д» означала «Деревина». Так у нашій свідомості віддзеркалився перехід з суднобудування у меблеву промисловість.

Звичайно, багато що тоді було зроблено простіше, попереду було ще багато роботи, але ми пишалися своїм вкладом та раділи, коли перші листи ДСП було розкроєно та порізано за допомогою нашої програми.

 

Можна сказати, що з тієї пори й почалося тріумфальна хода наших програм по планеті. У листопаді 1999 року ми відкрили свій перший сайт и, несподівано швидко, програма Астра Розкрій почала розповсюджуватися. Це відчуття, що твоя праця потрібна було й зараз залишається рушійною силою наших розробок.

У 2001 році ми випустили англомовну версію програми Астра Розкрій. З тієї пори ареал впровадження програми значно розширився. У 2004 році ми вже святкували подію «Астра на усіх континентах». Зараз в обох Америках, Австралії, Африці, Азії та Європі кроять матеріали нашою програмою. На західному ринку ми просовуємо програму під назвою Astra R-Nesting.

 

До цього часу ми вже постали перед фактом, що продовжувати діяльність у межах інституту неможливо. При всіх перевагах загальнонаукового характеру, великий ВНЗ не має тієї динамічності та розуміння потреб ринку, які ми вже почали розуміти. Таким чином, поява Техносу у 2001 році була необхідністю. Це дозволило нам зберегти більшу частину колективу, напрям роботи та традиції старої наукової школи.

ТЕХНОС – це те ж абревіатура: ТХНОлогічні Системи. Залишилась ось така пристрасть к абревіатурам з радянських часів :) Правда, зараз Технос – це вже ідеологія, підхід до життя та праці. Сьогодні працювати у Технос приходять нові люди і кожний з них талановитий розробник та яскрава особистість.

Технос сьогодні

Зараз ми енергійно рухаємося у майбутнє, пропонуючи нові розробки для підприємств суднобудування, машинобудування та меблевої промисловості:

 

  • Астра Конструктор Меблів - програма для проектування меблів.
  • Астра Розкрій - програма розкрою прямокутних чи погонажних матеріалів. Рекомендується для меблевої промисловості та гільйотинного розкрою у машинобудуванні.
  • Astra Cutting - програма друку етикеток та керування вирізкою на форматно-розкроювальних верстатах.
  • Astra S-Nesting - програма розкрою деталей довільної форми для верстатів з ЧПК.

 

Один з принципів, якого ми твердо дотримуємося – максимально доброзичливе спілкування з замовниками. До речі, швидка технічна підтримка – це наша унікальна якість. В цьому легко впевнитись спілкуючись з нами.

 

Таке спілкування дає переваги і вам, і нам – ми точно знаємо що потрібно зробити, які інструменти дати користувачу, конструктору чи технологу, щоб не тільки спростити його працю, а й перетворити її на захоплююче заняття. Цей підхід к проектуванню та технологічній підготовці виробництва, що втілено у наших розробках, на нашу думку й є залогою популярності програм. Втім, це секрет Полішинеля – прості та ефективні інструменти завжди успішно втілюються на виробництві.